Polecana zwirownia Konin


adambyczek
Posty: 26
Rejestracja: 11 maja 2016, 11:58

Polecana zwirownia Konin

Postautor: adambyczek » 05 gru 2017, 7:55

Co oznacza termin żwirownia i do czego może nam się przydać w codziennym życiu?

Potocznie mówiąc żwirownia to przedsiębiorstwo, które para się dostarczaniem pisaku i żwiru do celów przemysłowych. Zwyczajowo żwirownia to kopalnia odkrywkowa, w której przy wykorzystaniu ciężkiego sprzętu jest wydobywane kruszywo. Aby dokopać się do żwiru, trzeba zdjąć górną warstwę ziemi. Pod nią przeważnie zlokalizowana jest warstwa nagromadzonego piachu, który jest ubocznym produktem w znacznej liczbie żwirowni w Koninie. Dopiero po jej zdjęciu można przejść do wydobywania z właściwego złoża. Nie oznacza to, iż pod złożami ziemi zlokalizowany jest piękny, drobny żwir, który widzimy na co dzień.

Żeby przybliżyć proces wydobycia i wykorzystania dorobku, którym może się pochwalić każda żwirownia w Koninie, posłużymy się wyszukiwarką internetową. Wklepiemy więc szukane słowo kluczowe żwirownia Konin i zobaczymy co dadzą nam wyniki wyszukiwania. Poprzez to będziemy mogli więcej dowiedzieć się na temat samej żwirowni i sposobu zastosowania oferowanych przez nią produktów. Już na pierwszej stronie rezultatów szukania, może znaleźć interesujące informacje o wytwarzanych produktach. Tak jak wcześniej wspomniałem, należą do nich piach i torf oraz różnego kształtu żwir. Natomiast gotowy produkt nie leży gotowy w ziemi.

Ten śliczny mieniący się żwirek, który jest wykorzystywany do zdobienia naszych ogrodów powstaje z pokruszenia wielkich bloków skalnych. Dlatego większość z oferowanych żwirów ozdobnych ma tą samą wielkość. Sama natura nie wykonała by tysięcy kamyczków o tak zbliżonych kształtach. W zależności od złoża którym dysponuje dana żwirownia, zależy jej asortyment. Żwirownia, która znajduje się na terenie złóż granitowych może oferować kruszywo najwyższej jakości. Również cena tego rodzaju żwiru jest o wiele wyższą od pozostałych kamieni.

Ponadto bez żwirowni nie postały by żadne ulice i autostrady w Polsce. Budulcem każdej drogi jest utwardzone podłoże. Tego typu podłoże budowane jest z dużej warstwy przesianego piachu i żwiru różnej wielkości. Całość wygląda jak przekładane ciasto: na początku gruby żwir, kolejno o mniejszej gramaturze i na wierzchu piasek. Dopiero na tak przygotowanym podłożu są kładzione warstwy asfaltu.

Wróć do „Pogadajmy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość