Gdzie mogę dostać dobry żwir i ziemię ogrodową w Koninie?


adambyczek
Posty: 26
Rejestracja: 11 maja 2016, 11:58

Gdzie mogę dostać dobry żwir i ziemię ogrodową w Koninie?

Postautor: adambyczek » 16 wrz 2016, 11:39

Dzień dobry, szukam firmy w okolicach Konina, która zajmuje się sprzedażą żwiru. Idealnie było by żeby Ci sami ludzie posiadali w swojej ofercie ziemię ogrodową. Kruszywo potrzebuje na wyrównanie drogi dojazdowej do domu. Myślę które kruszywo będzie najlepsze. Czy wybrać grube kruszywo? A może wymieszać go z tzw. klinowcem. Przeczytałem trochę opinii związanych z tym tematem i każdy coś innego doradza. Ziemię potrzebuję na wypoziomowanie działki. Na początku myślałem żeby dać piach, a na niego lepszą ziemię. Co myślicie o takim rozwiązaniu. Ogólnie potrzebuje ogarniętych ludzi, którzy posiadają ziemię ogrodową oraz różnego rodzaju żwir. Czy ktoś z was jest w stanie podać namiary na jakąś firmę w Koninie?

podobne tematy:

tolek1980
Posty: 16
Rejestracja: 16 maja 2016, 14:28

Jaka firma posiada dobry żwir oraz ziemię ogrodową w Koninie?

Postautor: tolek1980 » 16 wrz 2016, 12:04

Witaj. Szczerze mówiąc w Koninie to są ze dwie żwirownie. Dość dobra żwirownia, która posiada ziemię ogrodową to Wis Kruszywa - http://wis-kruszywa.pl . Sam kupowałem od nich żwir do utwardzenia drogi i byłem zadowolony, więc mogę Ci ich polecić. Natomiast jeśli pytasz o zrobienie dojazdu do domu to sugeruje to rozbić na 2 etapy. W pierwszym roku ułożyć dość gruby żwir i go ubić. Po zimie spora jego cześć wejdzie się w ziemię. Dopiero wtedy można dosypać średniego kruszywa a na wierz rozsypać żwir małych rozmiarów. Kamyczki o średnicy do 5 cm, które trzeba uwalcować. Jeśli pytasz o wyrównanie działki to jak najbardziej należy dać warstwę piachu, na nią dać ziemię oraz sugeruje rozłożyć siatkę na krety i dać na to ją 2-3 cm ziemi. Wtedy masz gwarancję pięknej trawy w ogrodzie.

podobne tematy:


Wróć do „Pogadajmy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość