Strony internetowe RWD jak to z nimi jest


adambyczek
Posty: 26
Rejestracja: 11 maja 2016, 11:58

Strony internetowe RWD jak to z nimi jest

Postautor: adambyczek » 03 gru 2017, 16:25

Czy na dzień dzisiejszy posiadanie responsywnej strony internetowej to już wymóg? Czy algorytmy wyszukiwarek premiują takiego rodzaju strony internetowe w wynikach? A może jest pomysł firm, które parają się tworzeniem stron internetowych?

Odpowiedź na tak postawione pytania znajdziecie poniżej. Na początku zacznijmy od samego terminu responywnej strony internetowej. Najprościej mówiąc, tego rodzaju strony internetowe, dobrze prezentują się na każdego rodzaju urządzeniu. Niezależnie czy są to komputery stacjonarne czy urządzenia typu tablet. Tego rodzaju strony internetowe idealnie prezentują się na każdym z tych urządzeń, a dodatkowo ich wygląd jest odpowiednio dostosowywany. Elementy graficzne są odpowiednio skalowane do przekątnej ekranu. Responsywne strony internetowe mogą nieco inaczej prezentować się na laptopach, a jeszcze inaczej na smartfonie. Zazwyczaj na samrtfonach i tabletach responsywne strony internetowe wyświetlane mniej szczegółów graficznych. Następnym ważnym aspektem, który skłania do posiadania tego typu strony internetowej to fakt, iż coraz więcej internautów ogląda strony internetowe na tabletach. Brak odpowiednio przystosowanej strony powoduje utratę potencjalnych klientów. Tak, więc występuje także aspekt ekonomiczny. Przedsiębiorstwa, które posiadają responwyne strony internetowe mają przewagę nad konkurencją.

Kolejny powód to widoczność strony internetowej w wyszukiwarce. Responsywne strony internetowe są premiowane przez algorytmy wyszukiwarek. Szczególnie dla wyników mobilnych, responswyne strony internetowe mają znaczną przewagę nad stronami, które nie mają tego typu funkcji. Wystarczy wyszukać tanie strony internetowe i sami możemy się przekonać, które strony internetowe mają przewagę w rezultatach wyszukiwarki. Czy należą do nich strony internetowe responsywne, a może prawda jest całkiem inna? Właśnie tego rodzaju słowa kluczowe strony internetowe prezentują jak duże są różnice w bardziej konkurencyjnych branżach. Firmy, które projektują strony internetowe doskonale wiedzą o tym, jak istotne jest pozyskanie klientów przez Internet. Oczywiście możemy uznać to za niewystarczający argument. Natomiast w dłuższej perspektywie czasu firmy, które posiadają przestarzałe strony internetowe dowiedzą się o tym boleśnie. Brak nowych zleceń może być w przyszłości dość dużym problemem dla każdej firmy, która chce się prawidłowo rozwijać.

Dlatego doradzam każdej firmie zmodernizowanie posiadanej strony internetowej do wersji responwynej. Wydatek na tego rodzaju modernizacje nie jest, aż tak znaczny. A możliwe zyski już tak.

Wróć do „Pogadajmy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości